- This event has passed.
Gratis webinar – Integraal capaciteitsmanagement – is niets doen nog een optie?
3 april 2026 @ 12:00 - 13:00
Intro

Zorgondersteuning in samenwerking met IQVIA
Ziekenhuizen staan vandaag onder steeds grotere druk: de zorgvraag blijft groeien en wordt inhoudelijk complexer, terwijl tegelijkertijd zowel personeel als middelen onder druk staan door blijvende tekorten en een hoge belasting van de bestaande teams; daarbovenop komen financiële marges die elk jaar verder vernauwen, waardoor de ruimte om te investeren, efficiënt te plannen of flexibel in te spelen op dagelijkse fluctuaties steeds beperkter wordt.
In die context lijkt het soms alsof capaciteit eenvoudigweg op is. Toch gaat er dagelijks waardevolle capaciteit verloren door variabiliteit, afstemmingsproblemen en bottlenecks in zorgprocessen. Deze factoren veroorzaken inefficiënties die de werking, de teams en de financiële stabiliteit van ziekenhuizen beïnvloeden — vaak nog vóór capaciteit daadwerkelijk schaars wordt.
Tijdens deze sessie verkennen we op een inspirerende en toegankelijke manier wat integraal capaciteitsmanagement betekent en waarom het een belangrijke hefboom vormt voor ziekenhuizen. We reiken een high‑level kader en inzichten aan die helpen begrijpen hoe variabiliteit ontstaat, waarom ze zoveel impact heeft, en hoe bepaalde denkkaders kunnen bijdragen aan een meer voorspelbare en beter afgestemde organisatie van zorg.
Wat mag je verwachten?
In deze sessie krijg je inzicht in:
- waarom capaciteitsmanagement vandaag cruciaal is voor ziekenhuizen
- wat integraal capaciteitsmanagement inhoudt op conceptueel niveau
- hoe een meer geïntegreerde kijk op capaciteit kan bijdragen aan betere doorstroom, werkbaarheid en betaalbaarheid
Open voor iedereen die interesse heeft in grip krijgen op zorgcapaciteit, doorstroom en betaalbaarheid binnen ziekenhuizen.
Programma
Praktisch:
- Data: 3 april 2026
- Uur: 12u – 13u
- Locatie: Online webinar
- Deelname: gratis
🔗 Inschrijven via de webinarlink
3 april 2026:
https://ap.lc/jRiJz
Kris Oosterlinck
Associate Director Healthcare IQVIA

Gwen Roosemont
Docent Integraal Capaciteitsmanagement

Als lid kan u meer zien dan enkel deze terugblik (foto’s, presentaties, artikels, ...).
Nog geen lid?
Word nu lid!
Lidmaatschap controleren